ENDÜSTRİYEL KULLANIM

ENDÜSTRİYEL KULLANIM

MİNERAL TORTU
Scalewatcher ile mineral tortuları önlemek ve mevut tortuları ortadan kaldırmak mümkündür. Sanayide başarılı uygulamaları kapsayan birçok örnek bulunmaktadır.
Yapılan üniversite çalışmaları ve testlerden sonra, 1989 yılında ürünler piyasaya sürülmeye başlanmıştır. Günümüzde teknolojinin ve Çevre bilincinin yaygınlaşmasıyla beraber, uygulama alanları genişlemiştir. Günümüzde birçok sanayi kuruluşunda kullanılmakta ve yöneticileri tarafından yazılı olarak refere edilmektedir. Scalewatcher, Fiziksel su arıtma ve minerallerin oluşturduğu tortuların giderimin de teknolojik ve güvenilir bir araç olarak yerini almıştır.
PAS
Demir boruların içinde ki oksijen içeren su da pas artık tamamen yok olmaktadır. Pas yerini, manyetit olarak adlandırılan , boruları koruyan ince bir tabakaya bırakmıştır.
BAKTERİ
Scalewatcher, proses suyunun içinde bulunan bakterileri yok etmektedir. Bu etki sadece yüzme havuzlarında değil, soğutma kulelerinde de belirgin olarak gözlemlenmiştir.ATIK SU BERTARAFI
Günümüzde, sanayi kuruluşları iş konusuna göre belirlenmiş olan su kriterlerini sağladıktan sonra , atık suyunu şehir kanalizasyon hattına vermek zorundadır. Buhar kazanları ve Soğutma kulelerinde oluşan kireçlenme ve pas oluşumu için , çeşitli kimyasallar kullanılmakta olup, kullanılan kimyasalların da su kriterlerini sağlaması için ön bir arıtma gereksinimi doğmaktadır. Scalewatcher kimyasal kullanmadan bu işlemi yapmakta olup, kimyasal kullanımını ve buna paralel olarak atık su arıtımına olan gereksinimi de ortadan kaldırmaktadır. Bu uygulama , enerjiden % 50 tasarruf etmenizi sağlayacak, Klasik su yumuşatma sisteminde uygulanan ters yıkama işleminde kullanılan su ve kimyasallardan da yaklaşık % 80 tasarruf etmenizi sağlamaktadır.

SORUN VE ÇÖZÜM

 • Ekipmanlar için uzun ömür ve performans sağlayarak , işletme sermayenizi korur
 • Periyodik bakım maliyeti yoktur. Klasik su yumuşatma sistemlerinin çalışma prensibinde bulunan, ters yıkamada ortaya çıkan atık su, ters yıkamada kullanılan fazla su ,tuz ve kimyasal kullanımı, geniş alan ihtiyacı gibi temel maliyetlerinizi ortadan kaldırır.
 • Su yumuşatma için harcamış olduğunuz Enerji faturalarınızı düşürür
 • Kısa vade de geri dönüş alırsınız
 • Mekanik hasar ve arızalarınızı minimum seviyelere indirir
 • Çevre dostu olduğundan kimyasal gerektirmez, tehlikesizdir.

NASIL ÇALIŞIR?

SIKÇA SORULAN SORULAR

Evsel Kullanım ve Ticari Kullanım bölümündeki sıkça sorulan soruları da inceleyiniz.

Ne tür uygulamalarda Ticari cihaz kullanabilirim?

 • Oteller, Küçük Oteller, Restoranlar, Yüzme Havuzu, Araç Yıkama istasyonları, Tavuk Çiftlikleri, Tarım, Soğutma Kuleleri, Su kullanılan makineler, Golf Sahaları, Futbol Sahaları, Buhar Kazanları vb. İçme suyu kalitesin de su kullanılan yerler.

CM serisi ve CMN serisi arasındaki farklar nelerdir?

 • CM serisi iç kullanım, CMN serisi dış kullanım içindir. CMN serisi , su geçirmez özellikte olduğunda ıslak alanlarda kullanılabilir.

Islak alanlarda CM serisi kullanabilir miyim ?

 • Evet. CM serisi iyi sonuçlar verecektir. Ancak kullanım alanı ıslak olduğundan cihazın kullanım ömrü daha kısa olacak ve garanti kapsamı dışında kalacaktır. Uygun prosesi tedarikçinizden öğrenebilirsiniz.

En kısa zamanda Scalewatcher Ticari Ünite alarak, su yumuşatma sistemimi kaldırmak istiyorum.

 • Satın alma işlemini yaptıktan sonra Ticari Ünitemiz su yumuşatma işlemini yapacak ve tuz kullanımına gerek duymayacaksınız.

Sinyal kablosunu su akış yönünde mi sarmam gerekiyor?

 • Hayır. Scalewatcher, sürekli olarak elektro manyetik alan üretmektedir, su akış yönü önemli değildir, önemli olan sinyal kablosunun boruya sıfır olmasıdır. Akış yönünün dikkate alınmasına gerek yoktur.

Kullanmakta odluğumsu yumuşatma sistemi çok iyi çalışıyor, sıfır sertlikte su elde ediyorum. Ancak boru tesisatımız bakır olduğundan korozyon oluşuyor. Scalewatcher da korozyon sorunu yaşayacakmıyım?

 • Kesinlikle korozyon sorunu yaşamayacaksınız. Hollanda KIWA araştırma raporlarında gösterildiği üzere, Scalewatcher tarafından yumuşatılan su da bakır iyonları da artmamaktadır.

SİPARİŞ

MODEL GARANTİ (YIL) KESİN TEMİNAT
SE4 10 YIL 1 YIL
SE8 10 YIL 1 YIL
LE12 10 YIL 1 YIL
LE16 10 YIL 1 YIL
HIME24 5 YIL 1 YIL
HIME40 5 YIL 1 YIL
HIME80 5 YIL 1 YIL
HIME120 5 YIL 1 YIL
IE2 5 YIL 1 YIL
IE4 5 YIL 1 YIL
IE8 5 YIL 1 YIL

HER MODELİN FARKLI ÇIKIŞ SEVİYESİ BULUNMAKTADIR.

IE SERİSİ IE SERİSİ 100”