MEKANİK EKİPMANLAR

MEKANİK IZGARA

Arıtma tesislerinin su alma yapısı ünitelerinde tesis ekipmanlarına zarar verebilecek büyüklükteki kaba pislikleri toplamaya yarayan ekipmanlardır. Kaba veya ince ızgara olarak imal edilebilir.
Temizleme yöntemlerine göre elle temizlenen veya mekanik olarak temizlenen ızgaralar olarak iki gruba ayrılır. Mekanik ızgaralar, düz veya dairesel tipte yapılabilir. Çalışma sistemleri manuel veya otomatik olarak devreye girip çıkma şeklindedir.

9-0.jpg görüntüleniyor  MEKANİK IZGARA

DÖNER KÖPRÜLÜ SIYIRICI

Çamur uzaklaştırmada su ve atık su arıtma tesislerinin temel ekipmanı .

Döner köprülü sıyırıcı çapı Ø 6 – 48 m’ye kadar olan dairesel çökeltme havuzları için imal edilir. Taşıyıcı merkez yatak, köprü, sıyırıcı kolları, sıyırıcı paletler ve tahrik grubundan oluşur. Köprü standart profil çelikten imal edilerek her türlü statik ve hareketli yükleri emniyetle taşıyabilecek şekilde tasarlanmıştır. Köprü havuz merkezindeki taşıyıcı betonarme yapıya yataklanır.

Sıyırıcı kolları belli aralıklarla köprüye yatay yönde hareketi sağlayacak şekilde mafsallı olarak bağlanır.  Polyamid tekerlekli olarak imal edilen paletin alt kısımlarında kullanılan kord bezli lastik sıyırıcılar gerektiğinde değişebilir. Tahrik ünitesi açık hava şartlarında çalışabilecek şekilde korunmuştur. Tüm malzemeler epoksi korumalı karbon çelikten imal edilir.İstenildiği takdirde su içinde kalan kısımlar paslanmaz çelik yapılabilir.Yürüme yolu ızgarası sıcak daldırma galvanizden standart olarak yapılmaktadır.

GENEL ÖZELLİKLER

  • Çevreden tahrikli
  • İsteğe bağlı üretim imkanı
  • Montaj ve taşıma kolaylığı
  • Kolay işletim sistemi
  • Uzun ömür

DÖNER KÖPRÜ 2                              DÖNER KÖPRÜ 1

FİLTRE PRES – BELT PRES

TAM OTOMATİK PLC KONTROLLÜ FİLTRE PRES
Bu tipte preslerimiz tamamen PLC kontrol panel üzerinden 2 sabit 1 sıkıştırma plakasından oluşmaktadır. Bu sistem üzerinde çalışan filtre plakaları açma ve kapama işleminde bir zincir üzerinden eşit aralıklarla kontrol edilir ve devreye pnomatik damlama tavası girer. Bu işlemler tamamen PLC panel üzerinden set edilir ve bu tip preslerimizde arıza aksamında modem üzerinden giderilme özelliğine sahiptir.

PLC KONTROLLÜ PLAKA SİLKELEME SİSTEMİ
Bu tip preste silkeme işlemi komple akordion şeklinde bir zincir üzerinden eşit aralıklarla açılmış pores plakaları ayarlanabilir bir yüksekliğe kaldırılır ve bırakılır. İşlem bir redüktör üzerinden kaç kere yapılacağı otomatik olarak set edilir

PNOMATİK DAMLAMA TAVASI
Pnömatik damalama tava sistemi tamamen PLC kontrollü olup panel üzerinden kontrol edilir. Filtre pres plakaları basınç altındayken PLC pnomatik tava sistemi devreye girer.

 

belt press decanter                                   filtre press

 

Ücretsiz Danışmanlık İçin Online Sipariş