TİCARİ KULLANIM

TİCARİ KULLANIM

Sert su , büyük ölçüde enerji tüketimini arttırır, suyla çalışan ekipmanlar da zararlı etkiler yaratır ve sürekli bir bakım onarım , hatta değişim maliyetleri oluşturmaktadır. Şirket yöneticileri, işletme bakım onarım maliyetlerini, ekipman değişim maliyetlerini düşürmek, daha uzun süreli ve akıcı üretim yapılmasının sağlanması vb konularda sürekli bir baskı altındadırlar. Maliyetleri düşürmeyi hedefleyen şirket, yüksek cezalara sebebiyet veren, Çevre mevzuatının getirmiş olduğu bir takım kriterlerinde baskısı altındadır.
Scalewatcher Elektromanyetik Kireç Önleme üniteleri, sert su sorununun çözülmesinde uzun yıllara dayanan deneyimlerini geliştirerek günümüze taşımış, kireç, tortu ve bakteri sorunlarını Çevre dostu araçlarla şirketlerin hizmetine sunmuştur.
Scalewatcher , bu sorunların önlenmesinde daha ufak ve erişilmesi güç alanlarda uygulanabilecek kompakt üniteler geliştirmiştir. Çamaşırhaneler, Oteller, Pastaneler, Restaruantlar, Siteler, İmalat yapan Fabrikalar, Büyük Havuzlar vb. ticari işletmeler de kullanım için uygun ürünler geliştirmiştir. Scalewatcher ticari üniteleri, NEMA2 ve IP54 güvenlik kriterlerine sahiptir.

SORUN VE ÇÖZÜM

 • Ekipmanlar için uzun ömür ve performans sağlayarak , işletme sermayenizi korur
 • Periyodik bakım maliyeti yoktur. Klasik su yumuşatma sistemlerinin çalışma prensibinde bulunan, ters yıkamada ortaya çıkan atık su, ters yıkamada kullanılan fazla su ,tuz ve kimyasal kullanımı, geniş alan ihtiyacı gibi temel maliyetlerinizi ortadan kaldırır.
 • Su yumuşatma için harcamış olduğunuz Enerji faturalarınızı düşürür
 • Kısa vade de geri dönüş alırsınız
 • Mekanik hasar ve arızalarınızı minimum seviyelere indirir
 • Çevre dostu olduğundan kimyasal gerektirmez, tehlikesizdir.

NASIL ÇALIŞIR?

SIKÇA SORULAN SORULAR

Evsel kullanım bölümündeki sıkça sorulan soruları da inceleyiniz.

Ne tür uygulamalarda Ticari cihaz kullanabilirim?

 • Oteller, Küçük Oteller, Restoranlar, Yüzme Havuzu, Araç Yıkama istasyonları, Tavuk Çiftlikleri, Tarım, Soğutma Kuleleri, Su kullanılan makineler, Golf Sahaları, Futbol Sahaları, Buhar Kazanları vb. İçme suyu kalitesin de su kullanılan yerler.

CM serisi ve CMN serisi arasındaki farklar nelerdir?

 • CM serisi iç kullanım, CMN serisi dış kullanım içindir. CMN serisi , su geçirmez özellikte olduğunda ıslak alanlarda kullanılabilir.

Islak alanlarda CM serisi kullanabilir miyim ?

 • Evet. CM serisi iyi sonuçlar verecektir. Ancak kullanım alanı ıslak olduğundan cihazın kullanım ömrü daha kısa olacak ve garanti kapsamı dışında kalacaktır. Uygun prosesi tedarikçinizden öğrenebilirsiniz.

En kısa zamanda Scalewatcher Ticari Ünite alarak, su yumuşatma sistemimi kaldırmak istiyorum.

 • Satın alma işlemini yaptıktan sonra Ticari Ünitemiz su yumuşatma işlemini yapacak ve tuz kullanımına gerek duymayacaksınız.

Sinyal kablosunu su akış yönünde mi sarmam gerekiyor?

 • Hayır. Scalewatcher, sürekli olarak elektro manyetik alan üretmektedir, su akış yönü önemli değildir, önemli olan sinyal kablosunun boruya sıfır olmasıdır. Akış yönünün dikkate alınmasına gerek yoktur.

Kullanmakta odluğumsu yumuşatma sistemi çok iyi çalışıyor, sıfır sertlikte su elde ediyorum. Ancak boru tesisatımız bakır olduğundan korozyon oluşuyor. Scalewatcher da korozyon sorunu yaşayacakmıyım?

 • Kesinlikle korozyon sorunu yaşamayacaksınız. Hollanda KIWA araştırma raporlarında gösterildiği üzere, Scalewatcher tarafından yumuşatılan su da bakır iyonları da artmamaktadır.

SİPARİŞ

Scalewatcher ticari yelpazesi, tüm su sisteminde ki kireç,tortu , bakteri oluşumunu önlemek ve mevcut oluşumları yok etmek için 2 farklı modelden oluşmaktadır. Çamaşırhaneler, Oteller, Pastaneler, Restoranlar, Siteler, İmalat yapan Fabrikalar, Büyük Havuzlar vb. ticari işletmeler de kullanım için uygundur.

MODEL GARANTİ (YIL) KESİN TEMİNAT
CM SERİSİ 10 YIL 1 YIL
CMN SERİSİ 10 YIL 1 YIL

• HER MODELİN FARKLI ÇIKIŞ SEVİYESİ BULUNMAKTADIR.
• 2” , 4”, 8” ÇAPLARI İÇİN, HER TÜRLÜ BORU MALZEMESİ İÇİN UYGUNDUR.

CM SERİSİ CMN SERİSİ