UNİLEVER KONDENS KORUMA RAPORU

SCALEWATCHER ÜNİTESİ KONDENSER KORUMA TEST RAPORU ( BAC MARKA )
İMALATÇI TARAFINDAN TARİF EDİLEN VE AGENT-ANASSET COMPANT LIMITED TARAFINDAN BİZE TANITILAN SCALE WATCHER
Kalsiyumun, magnezyumun, silikatın ve diğer kirliliklerin boru duvarlarında birikmesini önler ve hâli hazırdaki birikintileri çözer. Kompleks frekans modülasyonlu bir dalga formu üreteten Scalewatcher, borunun içerisinde indüklenmiş bir elektrik alan oluşturur ve bu sayede suda kireçtaşı oluşturan mineralin kristal büyümesi desteklenir.
Kristaller solüsyon içerisinde asılı kalır ve sert boru duvarı birikintisi oluşumuna katkı sağlayamaz hale gelir
20 EYLÜL 2006
FRAKSİYONLAMA AMAÇLI BAC BUHARLAŞMALI KONDENSERİ ÜZERİNE KURULAN ENDÜSTRİYEL SCALE WATCHER SİSTEMİNE İLİŞKİN GÖZLEMLER
KURULUMDAN ÖNCE
– Kondenser boruları, sert kalsiyum kireçtaşları dışında boruların kendilerinin görülemeyeceği derecede kirlenmişti ve normal bakım sırasında yapılan temizlikle giderilemiyordu.
– Fraksiyonlama amonyak kompresörü tahliye basıncı 16,5 bar’a yükselmişti ve bu da 13,5 bar limitinin üzerindeydi ve yoğunlaşmanın yetersiz olması da buna katkı sağlayan faktörlerden biriydi.
KURULUMDAN SONRA
– Kireçtaşlarının neredeyse %90’ı düştü ve geri kalanlar ise yumuşadı ve normal bakım sırasında yapılan temizlikle giderilebiliyor.
– Fraksiyonlama amonyak kompresörü tahliye basıncı şu an 10 – 13,5 bar arasında ve bu da güvenli bir işletim basıncıdır.
– Soğutmada da iyileşme görülmüştür (<10°C)
SONUÇ
Scale watcher uygun maliyetli ve diğerlerine kıyasla pahalı bir yöntem olan kimyasal yıkamayla karşılaştırıldığında iyi bir kireç giderme sonucu sağlıyor ve buna paralel olarak bakteriyel kirlilik önlenmiş oluyor. Dolayısıyla endüstriyel Scalewatcher 4 (dört) buharlaşmalı kondenserin tümü için satın alınmıştır.
A. K. Mbroh
Yardımcı Tesisler Mühendisi
Unilever Ghana Limited bir Unilever PLC şirketidir.
İmalat, uzman mağazacılık, dağıtım ve hizmet kuruluşu alanlarında yatırıma ve yönetim sorumluluğuna sahip halka açık bir şirkettir.
Yöneticiler: Ishmael Evans Yamson (İcra Görevi Olmayan Başkan), Charles Alexander Cofie (CEO), Bernard Cheruiyot Lang’at, Peter Bertram Sykes, Yaw Oduro Nsarkoh Kwaku Offeh Boateng, Ebenezer Twum Asante, Aurore Lokko, Proseför Franklyn Achcampong Manu, Joseph Nee-Amahtey Hyde.
Scalewatcher TÜRKİYE 0850 346 46 36 – 0505 092 84 22
info@scalewatcherturkey.com www.scalewatcherturkey.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir